+90 312 287 70 01 Pt - Cu 09:00 - 18:00 Tepe Prime İş Merkezi B Blok 75 Çankaya Ankara
Sertifika
ISO 9001:2008
Çoklu Platform Desteği
Web, Android, İos
7/24 Whatsapp Destek
Hemen Teklif Alın4N Araç Takip Sistem Ürünleri

Nasıl Çalışıyor?

GPS uydularından aracın konum bilgilerini kullanılan operatörün GPRS iletişim ağı üzerinden araç takip uygulamasına göndermektedir. Bu bilgiler sayısal harita üzerine eşlenerek aracın nerede olduğunun bilgisi kullanıcıya en doğru ve en hassas şekilde verilmiş olur.

Harita Alt Yapısı?

Türkiye’nin en güncel haritasını kullanıyoruz. Haritada yeni yapılan yollar, güzergah veya kavşak bilgileri, değişen sokak-cadde isimleri gibi onlarca farklı veri harita ekibi tarafından tespit edilip güncellenmektedir.

Araç Sayısı Önemli mi?

Herhangi bir sayı sınırlaması yoktur. Firmanın 1 adet aracı da, yüzlerce araçlık filosu da aynı platformda, aynı kalitede hizmet almaktadır.

Takip cihazı nereye monte ediliyor?

Cihaz aracın ön konsolunun altına görülmeyen ve istenildiğinde ulaşılamayan bir yere monte ediliyor. Bunun en büyük sebebi, dışardan bakan biri araç içinde böyle bir cihaz olduğunu bilemiyor.

Montaj her ilde yapılıyor mu?

Türkiye'nin 81 ilinde bulunan yetkili servis ağımız ile, bulunduğuz ildeki yetkili servislerde cihazların araçlara montajı yapılabilmektedir.

Cihazın montaj süresi ne kadardır?

Montaj süresi aracın yapısına ve projedeki isteklere göre değişim göstermekle beraber yaklaşık 30-40 dakika arasında sürmektedir.

GPRS data hattının alınması gerekiyor mu?

1.Seçenek

Peşin satın almalarda data hattı müşteri tarafından kullandığı operatörden alınması hattı GPRS tanımlayıp kuruluş anında servis yetkilisine teslim etmesi gerekmektedir. Bu hattın temini ve aylık olarak ödemeleri müşteri ve GSM servis sağlayıcısı arasında yapılıyor. Daha sonra araç kurulumuna geçiliyor.

2.Seçenek

Hat dahil taksitli satın almalarda, data hattı tarafımızdan temin edilecektir. Hat üzerine GPRS tanımlanarak kurulum için servis yetkilisine teslim edecektir. Bu hattın temini ve aylık ödemeleri tarafımız ile GSM servis sağlayıcısı arasında yapılmaktadır. Daha sonra araç kurulumuna geçilebilir.

Hizmeti nasıl kullanacağım?

Eğitim personelimiz, şirketinize bu konuda eğitim verecektir, Aynı zamanda montajı yapılan araçlar sisteme tanımlanıyor ve müşteriye verilen kullanıcı adı şifre ile kullanıma açılıyor.

Uygulama erişim imkanı nasıl?

PC, laptop, akıllı telefon ve tablet gibi internete erişilebilecek tüm platformlardan web sayfasına girerek uygula kullanılabilir. Bunun için bilgisayara herhangi bir uygulama, harita veya yazılım yüklemeye gerek yoktur. Kullanıcı sadece siteye erişip kendine tanımlı kullanıcı adı ve şifre ile, ister iş yerinden veya evinden, isterse de mobil olarak araçlarını 7/24 izleyebilmektedir.

Aracımın geçmişe dönük konumlarını görebiliyor muyum?

Geçmişe dönük verileri son 6 aylık süre zarfında görebilirsiniz.

Aracımın izlemesini yaparken zaman ve mesafe limitleri nedir?

Kullanıcı kendi üzerine tanımlı olan bir aracı ister km bazında, ister dakika bazında gönderdiği konum bilgileri ile izleyebilir. Bu bilgiler kullanıcı tarafından belirlenir.

Konum belirlemede hata payı yaklaşık ne kadardır?

Konum belirlemede hata payı alınan uydu verisine bağlı olarak ortalama 1-5 metre arasındadır.

Aracımı izlemek için sürekli bilgisayar ekranı başında mı olmam gerekiyor?

Hayır. Araçtan gelen konum verileri kesinlikle silinmez ve veritabanında saklanır.

Araçla ilgili hangi bilgilere ulaşabilirim?

 • Konum
 • Hız
 • Durduğu yer ve bölgeler
 • Toplam yapılan kilometre
 • Hız aşım bilgileri
 • Bölge ve nokta tanımlama, tanımlanan bölge ve noktanın araçlarla ilişkilendirilmesi
 • Rota tanımlama
 • Bölge, nokta ve rota ihlalleri
 • Araç duraklama süreleri
 • Aracın rölantide beklediği süre
 • Aracın yaptığı her sefere ait süre ve km bilgisi