+90 312 287 70 01 Pt - Cu 09:00 - 18:00 Tepe Prime İş Merkezi B Blok 75 Çankaya Ankara
Sertifika
ISO 9001:2008
Çoklu Platform Desteği
Web, Android, İos
7/24 Whatsapp Destek
Hemen Teklif Alın
4N Araç Takip Sistemi

Neden Araç Takip Sistemi?

Özellikle yakıt fiyatlarının değişkenliği sebebiyle, filo yöneticileri için oldukça kritik bir önem taşıyor. Çünkü giderlerin en büyük bölümünü yakıt maliyetleri oluşturuyor. Araç takip sistemleri ise ne kadar yakıt harcadığınız bilgisinin yanında, hangi amaçla ve ne şekilde bir kullanım sonucu bu miktarın harcandığına dair detaylı bilgiler veriyor. Böylece günü kurtarmak yerine, araçtan ya da sürücüden kaynaklı durumların tespit edilerek, gelecekte de benzeri problemlerin yaşanmasının önüne geçiyor. Hangi sektörde olursanız olun, araç takip sistemi size ortalama 6-9 ay içerisinde hem maddi hem de manevi anlamda net bir geri dönüş sağlıyor. Yalnızca aracın takibi değil, filo yöneticileri ile sürücüler arasında da anlık ve net bir iletişim sağlayan bu sistem ya da cihazlar, sürücülerin seçilen rotada ilerleyip ilerlemediği, araç kullanımının uygunluğu, aracın yaptığı maksimum hız ve toplam km miktarı gibi bilgiler üzerinden, filo yöneticisine sürücüsüyle ilgili toplam bir rapor sunmuş oluyor. Üstelik bu bilgiler anlık olarak alınabildiğinden hem güvenliği hem de performansı artırmaya yönelik çalışmalar da mümkün hale geliyor. Gidilecek rotaların önceden hesaplanması, aracın kullanım durumuna göre bakımlarının planlanması gibi seçenekler de yine maliyetinizi büyük oranda düşürebilecek güce sahip.

Zaman tasarrufu ve verimlilik sağlar.

Araçlarınızı 7 gün 24 saat istediğiniz yerden takip ederek iş dışında yapılan seyahatleri engelleyebilirsiniz. Araçlarınızın nerede olduğunu görerek personeli boşuna aramak zorunda kalmazsınız. Böylelikle zamandan ve personelden verim sağlamış olursunuz. Araçlarınızın hangi saatte çalıştırıldığını ve hangi saatte park ettiğini sistem üzerinde görebilirsiniz.

Gereksiz yakıt masrafından kurtarır

Araç takip sisteminin bir diğer avantajı da gereksiz yakıt masrafını en aza indirmesidir. Araçlarınız ile gereksiz hız yapılması ve ani savrulmaları kontrol edebilirsiniz. Aracınızın çalışır vaziyette uzun süre bekletilmesi ciddi yakıt kayıplarına yol açmaktadır. Araç takip sistemi ile yapacağınız düzenli kontroller sayesinde yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Güvenli ve kurallara uygun sürüş sağlar

Araç takip sistemi sayesinde sürücülerinizin trafik kurallarına uymasını sağlarsınız. Böylece kaza riskini minimuma indirmiş olursunuz. Trafik kurallarına uyulacağı için siz ve araç kullanıcısı trafik cezalarından kurtulmuş olursunuz. Araçlar güvenli kullanıldıkları için aşınmaz ve masraf çıkarmazlar. Araçlarda bulunan önemli ürünlerinizin güvende olup olmadığını takip edebilirsiniz.

Kontrolü Arttırır sürekli takip imkanı verir

Siz işinizle ilgilenirken personel ve araçlarınızın kontrolünü sistem yapsın. İstediğiniz zaman geçmişe dönerek araçlarınızın hangi saatlerde hareket ettiğini, nerelerde durduğunu ve nasıl kullanıldığını raporlayabilirsiniz. Aracı kullanan kişileri sürekli takip edebilir ve iş performansını arttırabilirsiniz. Araçlarınızın çalınması durumunda aracı sistem üzerinden takip edip bulabilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve doğru bilgiyi verebilirsiniz.

Maliyetleri azaltır verimlilik sağlar

Araç takip sistemiyle araçların gereksiz yere yapılan kilometrelerini kısaltabilirsiniz. Rota km hesaplaması yaparak rotaları değiştirerek kilometre ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Araçların iş dışında kullanımını engeller böylece araçlarınız sadece işle ilgili kullanılacağı için gereksiz maliyetler azalır. Hız sınırlarının aşılması aynı zamanda yakıt maliyetlerinin artması demektir. Hız kontrolü yaparak yakıt maliyetlerini azaltabilirsiniz.

Marka İmajını korur

Araçlarınız sürekli trafikte olduğu için firmanızın imajını yansıtmaktadır. Şoförlerin kötü araba kullanması, hızlı kullanması ve trafik kurallarını hiçe sayması firmanıza olumsuz yönde yansımaktadır. Araç kullanımı düzgün olduğu sürece markanızın imajına zarar gelmeyecektir. Araç takip sistemi nerede ne kadar hız yapıldığını ve aracın kötü kullanıldığını anlık olarak raporlamaktadır. Araçlarınızın hız limit aşımlarını ve ani fren durumlarını geçmişe dönük anlık olarak görebilirsiniz.